Answer:
Step-by-step explanation:
I don't really know sorry I am not smart I only sign up to see the answers
There is a common denominator of 12 among those fractions.
Answer:it is
Step-by-step explanation:
Answer:
Cost of 1 pound apple:4.80/6=2.4
cost of 9 pounds apple:2.4 ×9=21.6
Answer:
x = -3
y = 4
Step-by-step explanation:
7x + 2y = -13
-7x + y = 25
3y = 12
-7x + y = 25
y = 4
-7x + 4 = 25
y = 4
-7x = 21
y = 4
x = -3
there is only 1 solution for this equation is (-3,4)