Answer:
im am in grade 6
Step-by-step explanation:
sorry......... i apologize.
Answer:
2/1 or in better numbers 2
Step-by-step explanation:
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb
.39 / 1 lbs = .39 per lb
The large bag is less expensive
Answer:
60 km/hr
Step-by-step explanation:
Speed = distance / time
Speed = 360 km / 6 hr
Speed = 60 km/hr
A,C,B
This is the answer;BC,AB,CA