Answer:
<h3>nmkhjuvufurj</h3><h3 /><h3 /><h3 /><h3 /><h3 /><h3>shooty</h3>
Answer:
<h2>0.85</h2>
Step-by-step explanation:
apple cost = total cost - grapes package cost
5 apples cost = 6.60 - 2.35
= 4.25
per apple cost = 4.25 ÷ 5
= 0.85
<h2>
MARK ME AS BRAINLIST</h2><h3>
PLZ FOLLOW ME</h3>
13
Step-by-step explanation:
Answer:
2 gallons of pure alcohol
Step-by-step explanation:
Let x represent the number of gallons of pure alcohol needed, and create an equation:
4(0.25) + x(1) = (x + 4)0.5
1 + x = 0.5x + 2
x = 0.5x + 1
0.5x = 1
x = 2
So, 2 gallons of pure alcohol should be added.