1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MArishka [77]
3 years ago
7

Use the drop downs to complete the statements

Mathematics
1 answer:
ipn [44]3 years ago
6 0

Answer:

8

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Round 9,631.4725 to the nearest thousandth​
pychu [463]

The answer would be 9,631.473. Since there is a 5 after the two, you round up one value. Hope this helps!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Chapter 15 probability
denpristay [2]
What do you mean by that? 
4 0
3 years ago
3. Which pair of quantities form a proportional relationship? ​
pychu [463]
C
D

Reason: their ratio is 1


Mark brainliest please
8 0
2 years ago
What is 12.55 to the nearest 1 decimal place
yaroslaw [1]
One decimal place means one place after the decimal point, therefore you should round appropriately to get to one place after the decimal point.

The answer would therefore be 12.6 <span />
4 0
3 years ago
Which gauge indicates the total number of miles your car has been driven
olasank [31]
I believe it is the Odometer
3 0
2 years ago
Other questions:
  • An amount of 4700 is borrowed for 5 years at 6.75% interest, compound annually.If the loan is paid in full at the end of that pe
    7·1 answer
  • Which of the economic goals correlates with the explanation "the ability of people to make choices"?
    7·1 answer
  • The graph shows the function f(x) which equation represents f(x)
    14·2 answers
  • Write a capital letter that appears to have perpendicular line segments?
    10·2 answers
  • Need help on this one
    7·1 answer
  • Ahmad works as a tutor for $9 an hour and as a waiter for $14 an hour. This month, he worked a combined total of 92 hours at his
    10·1 answer
  • 4. A customer at a store paid $64 for
    9·2 answers
  • 7. The measures of the angles in a triangle are in the extended ratio of 3:4:5. Find the
    7·1 answer
  • if 36 cookies cost $4.00 what is the unit rate in cookies per dollar. Using the same information what is the unit rate for 1 coo
    9·1 answer
  • A box-and-whisker plot. The number line goes from 10 to 65. The whiskers range from 15 to 60, and the box ranges from 40 to 50.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!