Answer:
the other package had the lower unit price.
Step-by-step explanation:
At the grocery store, Karen was comparing the unit price for two different packages of laundry detergent.
First package was $0.0733 per ounce.
The other package was $3.64 for 52 ounces.
Hence we have to calculate the unit price of other package.
= 
= $0.07 per ounce
which is $0.0033 lower than the first package.
Therefore, the other package had the lower unit price.