Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
Answer:
C.
Step-by-step explanation:
None of these numbers have perfect square roots, but is the closest to the point on the number line. The square root of is 6. 244997998398398. Rounding that number we get approximately 6.3.
72.50 is rounded and the answer to this question