Answer:
A.35
Step-by-step explanation:
trust bro
Answer: You can get 6 pounds apples for $9. Which will be approximately 19 apples.
Step-by-step explanation:
6 pounds = 96 ounces
96/5 = 19.2
Answer: H = 8 cm
Step-by-step explanation: Since a triangle's area is b times h/2, we know that two times 48 is 96, therefore we can opposite the equation so 12 is the base times the height (8 cm) is 96 divided by 2, there's your answer.
Answer:
Small can
Step-by-step explanation:
Price per liter for Small can = 2.20 /4 = 0.55
Price per liter for Large can = 3.24 / 6 = 0.54
0.55>0.54
small can > large can
I hope im right!!!
Answer:
your laptop is nice really