1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marysya [2.9K]
3 years ago
10

What is 1 1/25 as a decimal?

Mathematics
2 answers:
xeze [42]3 years ago
7 0
The answer is going to be 1.04. hope that helped
creativ13 [48]3 years ago
5 0
0.44 because to turn a fraction into a decimal you divide the top by the bottom.
You might be interested in
GIVING BRAINLIEST TO 1ST CORRECT ANSWER. Leah practices dance for 2One-half hours each week. Her younger sister Sonia practices
sergij07 [2.7K]

Answer:

Sonia practices for 96 mins (1 hour 36mins ) 0.8 = 80%

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Please help me with this
vodka [1.7K]
use the volume equation and add all the numbers to it
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELPPP PLEASE!!
garik1379 [7]
Im not for sure if i did this right but my calculator says that its 420.
hope i helped.
6 0
3 years ago
Can you please help with #2
Alenkinab [10]
Turn 1 7/8 into 15/8
15/8 times 4/5 is60/40
60/40 is 1.5
3 0
3 years ago
Which is the better buy a 3 pound ham for $5.70 or 5 pounds for $8.75
tekilochka [14]

Answer:

The larger ham is the better buy.

Step-by-step explanation:

In order to determine the better buy, divide both of the prices by their weight to get the price per pound of ham.

5.70/3 = 1.90 per lb

8.75/5 = 1.75 per lb

Therefore the 5 pound of ham is a better buy.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the number of ways that an organization consisting of 15 members can elect a president, a treasurer, and q secretary. (assu
    11·1 answer
  • 5,15,35,75 next number
    10·2 answers
  • Identify the domain and range of each function.
    8·1 answer
  • Which graph represents y=x^3-4
    8·1 answer
  • Relflect the shape in the mirror line
    11·1 answer
  • HELP i’m struggling pls
    11·2 answers
  • Can someone pls pls help me it’s important
    9·1 answer
  • A 2020 Toyota Prius c hybrid vehicle gets about 48 miles per gallon while driving
    13·1 answer
  • 14. Find the volume of the sphere. Use 3.14 for pi and round to the nearest tenth if necessary.
    12·2 answers
  • (2/7 , −3) ; r = 6 standard form of circle
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!