Answer:
Step-by-step eEssential expenses most likely include:
Shelter.
Food and toiletries (this includes pet needs)
Utilities (this includes water, hydro, internet, etc.)
Car expenses.
Debt payments.
Insurances and medical needs.xplanation:
Y ≤ x - 5
y ≥-x - 4
x - 5 = -x - 4
+ x + x
2x - 5 = -4
+ 5 + 5
2x = 1
2 2
x = ¹/₂
y = x - 5
y = ¹/₂ - 5
y = -4¹/₂
The following points that lie in the solution set to the following system of inequalities is (¹/₂, -4¹/₂).
Answer:
No solution
Step-by-step explanation:
Because ;
R+74=R-74
R-R=-74-74 —> 0= -148
Or R-R=74+74 —> 0=148
I hope I helped you^_^
The unit rate is $1.59 per pound of coffee
Answer:
If you get two different products then you are doing it wrong, so false.