1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexgriva [62]
3 years ago
7

How much is 25 pens for $19.75.

Mathematics
2 answers:
Scilla [17]3 years ago
6 0

Answer:

$493.75

Step-by-step explanation:

  1. 25 × 19.75 = $493.75

I hope this helps!

BabaBlast [244]3 years ago
3 0
$0.79 per pen
$19.75/25pens = $0.79
You might be interested in
Pleasee help from anyone
Margaret [11]

Answer:

18 and 22.8 will be your answer

Step-by-step explanation:


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Fred Salmon purchased six $1,000 bonds at 92. The bonds pay 6.5%, what is the cost of the bonds
soldi70 [24.7K]
The cost of the bond
6×1,000×0.92=5,520
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The corresponding lengths of two cuboids are 12 and 3. What is the ratio of their volumes?
damaskus [11]

Answer:

I think 4:1 I'm not that sure tho

3 0
2 years ago
One canned juice drink is 25​% orange​ juice; another is 10​% orange juice. How many liters of each should be mixed together in
Talja [164]
11 liters of 25% orange juice, 4 liters of 10% orange juice:

1' let x to be 25% orange juice and y be 10% orange juice

2' .25x+.10y=(15).21

3' x+y=15

4' 2.5x+y=31.5 divide all sides by 10

5' -x-y=-15 multiply all sides by -1

6' 1.5x=16.5

7' x=11

8' y=15-11=4

so 11 and 4 are the answers.


4 0
2 years ago
BRAINLYIST AND 20 PTS!!! What is the surface area of this design? 360in 280in 76in 392in
guapka [62]

Answer:

392 I got that correct as well

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A bucket of water is swung in a circle in a vertical plane. The radius of the circle is 0.85 m. What is the minimum speed that w
    9·1 answer
  • Part A: The Sun produces 3.9 ⋅ 1033 ergs of radiant energy per second. How many ergs of radiant energy does the Sun produce in 1
    10·1 answer
  • Factorise x2 + x - 12
    12·2 answers
  • What is the side length of a cube with a volume of 166 yd^3
    12·1 answer
  • Find the measure of arc CB. 29 POINTS. 29 POINTS. 29 POINTS. 29 POINTS. 29 POINTS.
    7·2 answers
  • Dani's estimate for the cost of tiling her bathroom floor is $50 plus $3 per square foot. She says that she can model the cost w
    15·2 answers
  • Penny and her family went on vacation to Florida and decided to rent a car to do some sightseeing
    14·1 answer
  • The equation of a circle is x2+y2+10x−4y−20=0 . What is the radius of the circle?
    12·1 answer
  • REALLY IMPORTANT
    12·1 answer
  • If f(x) = 8 -3x and g(x) = 4x, solve gf(x) = 80
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!