35+(18x)
35 is just advance while we have to pay 18 extra everyday
Divide the price by amount to find out how much each costs. multiply that by 9. 4 (divided by) 8 = .5, or 50cents. each apple is 50cents. multiply .50 by 9. It costs 4.50. Hope this helps
3 quarters and 3 pennies, or 7 dimes 1 nickel and 3 pennies
Hope this helps
Answer: 
Step-by-step explanation:
You must draw a right triangle as the one attached, where "x" is the lenght in feet of the ramp.
You need to use the following Trigonometric Identity:

In this case you can identify that:

Now you must substitute these values into
:

Finally, you must solve for "x" in order to find its value.
This is:

Answer:
1.2
Step-by-step explanation:
First make -1.5 equal to 0.
We'll have to add 1.5, right?
So 1.5 is in 2.7.
So now its 0 + ? = ?
2.7 - 1.5 = 1.2
So 0 + 1.2 = 1.2
Hope this helped.