Answer:
It should be 4.29 if I’m not mistaken.
Step-by-step explanation:
You can find the unit price by dividing 30 by 7.
There are no intercepts. (o,o)
Corresponding sides have the same ratio, so
x/15 = 12/(12+8) = 3/5
x = 15*3/5
x = 9
Answer:
$376,528
Explanation: You have to ÷ $4,518,336 by 12 because there is 12 months in 1 year. That equals 376,528. Therefore her average income was $376,528.