1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lorico [155]
3 years ago
14

If 0.05x=20 then x=

Mathematics
2 answers:
Naya [18.7K]3 years ago
4 0
0.05x=20
-------- -------
0.05 0.05

×=400
Oksana_A [137]3 years ago
4 0
X=20/0.05
x=400
therefore x is going to be 400
You might be interested in
Emilia added 2 1⁄8 cups of brown sugar to the cookie dough and 1 2⁄8 cups of white sugar to the dough. How much more brown sugar
alexandr1967 [171]
2 1/8 - 1 2/8 = 7/8 cups more brown sugar.
3 0
3 years ago
Meeta buys a ticket for the movie and a popcorn, which costs $6. She spends $16.50 in all. How much was the movie ticket?
Sav [38]

Answer:

10.50

Step-by-step explanation:

16.50-6

6 0
2 years ago
Tell whether 4/2 and 14/7 form a proportion
sergejj [24]
Yes both of the two fraction are proportion
3 0
3 years ago
Please solve quickly!! 10=f/5
Dahasolnce [82]

Answer:

F=50

Step-by-step explanation:

F=5*10=50

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution for p - 16 = 24
uysha [10]

Answer:

p=40

Step-by-step explanation:

p=24+16

p=40

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What fraction is equal to 7/8
    9·2 answers
  • What is the ratio of 48 cans for $9.00
    13·2 answers
  • An ice cream cone has a diameter of 7 cm and a height of 13 cm. How many milliliters of melted ice cream can it hold? (1 cm3 hol
    11·1 answer
  • A school debate team has 4 girls and 6 boys. A total of 3 of the team members will be chosen to participate in the district deba
    6·1 answer
  • Please help.........
    13·1 answer
  • The figure is used as part of a visual description of an algebraic statement. Which of the following can be that algebraic state
    7·1 answer
  • Find the HCF of X5 y3 z2 and X2 y2 z​
    8·1 answer
  • Anyone know the answer?
    9·1 answer
  • Please help! I'll give Brainleist if someone gets this right.
    14·2 answers
  • A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!