1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Lorico
[155]
3 years ago
14
If 0.05x=20 then x=
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
Naya
[18.7K]
3 years ago
4
0
0.05x=20
-------- -------
0.05 0.05
×=400
Send
Oksana_A
[137]
3 years ago
4
0
X=20/0.05
x=400
therefore x is going to be 400
Send
You might be interested in
Emilia added 2 1⁄8 cups of brown sugar to the cookie dough and 1 2⁄8 cups of white sugar to the dough. How much more brown sugar
alexandr1967 [171]
2 1/8 - 1 2/8 = 7/8 cups more brown sugar.
3
0
3 years ago
Meeta buys a ticket for the movie and a popcorn, which costs $6. She spends $16.50 in all. How much was the movie ticket?
Sav [38]
Answer:
10.50
Step-by-step explanation:
16.50-6
6
0
2 years ago
Tell whether 4/2 and 14/7 form a proportion
sergejj [24]
Yes both of the two fraction are proportion
3
0
3 years ago
Please solve quickly!! 10=f/5
Dahasolnce [82]
Answer:
F=50
Step-by-step explanation:
F=5*10=50
6
0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the solution for p - 16 = 24
uysha [10]
Answer:
p=40
Step-by-step explanation:
p=24+16
p=40
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
What fraction is equal to 7/8
9
·
2 answers
What is the ratio of 48 cans for $9.00
13
·
2 answers
An ice cream cone has a diameter of 7 cm and a height of 13 cm. How many milliliters of melted ice cream can it hold? (1 cm3 hol
11
·
1 answer
A school debate team has 4 girls and 6 boys. A total of 3 of the team members will be chosen to participate in the district deba
6
·
1 answer
Please help.........
13
·
1 answer
The figure is used as part of a visual description of an algebraic statement. Which of the following can be that algebraic state
7
·
1 answer
Find the HCF of X5 y3 z2 and X2 y2 z
8
·
1 answer
Anyone know the answer?
9
·
1 answer
Please help! I'll give Brainleist if someone gets this right.
14
·
2 answers
A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
15
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!