1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
seraphim [82]
3 years ago
9

What is 4,967 divided by 68 with a remainder no decimals

Mathematics
2 answers:
LuckyWell [14K]3 years ago
6 0

4,967 divided by 68 = 3868

Hope I helped.

Sonja [21]3 years ago
5 0
The answer would be 73 remainder 0 if rounded to one decimal place
You might be interested in
Ayudenme porfavor en esta tarea
Elza [17]

This task simply requires the completion of the table using simple mathematical functions on the header of each column.

<h3>What are mathematical functions?</h3>

This refers to a collection of mathematical rules using mathematical operators that contain dependent and independent variables.

In this case, the rule of BODMAS comes to bear. See the full and completed table attached.

Learn more about mathematical functions at:

brainly.com/question/25638609

#SPJ1


Download xlsx
<span class="sg-text sg-text--link sg-text--bold sg-text--link-disabled sg-text--text-blue-60"> xlsx </span>
73bd1471478aa4708e5356821a2b6319.jpg
7 0
1 year ago
Whats the answer ?????
wolverine [178]

46.06 would be the answer

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
62 in x 48 in 144 in Set Up Proportion height=​
JulijaS [17]

Answer:

A geometric diagram of the two shadows and the height of the two people are shown below.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Marshall wants to buy a picture frame. The original price is $15,
lakkis [162]
15x.25=3.75
15-3.75=11.25.

The answer is $11.25
4 0
2 years ago
Lisa buys a dozen apples and two oranges. Jeremy buys six apples. Oranges cost $1 each, and they spent $9 total. How could you d
Vlad [161]
2 oranges cost $2 . $9 - $2 = $7
then 12 apply of Lisa and 6 apples of Jeremy
= 18 ÷ 7 = 2.57. $2.57 for 6 apples
2.57 ÷ 6 = 0.43 each apple
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve the system (PICTURE) by graphing
    13·1 answer
  • Jill added 450+790+123 and 1163 .is this sum reasonable? Explain.
    6·2 answers
  • The sum of two positive integers, x and y, is not more than 40. The difference of the two integers is at least 20. Chaneece choo
    7·2 answers
  • What is the greatest common factor of 42 and 96?
    9·1 answer
  • The P‑value measures the strength of evidence:(A) against the null hypothesis.(B) against the alternative hypothesis.(C) The int
    8·1 answer
  • Find the measure of DC if m
    11·1 answer
  • Hurry schools almost bitterly done pls hurry plssss'
    10·1 answer
  • Pls with right answer
    14·1 answer
  • Trigonometric identities
    13·1 answer
  • Function g is a transformation of the parent function f(x) = x?. The graph of the function is reflected across
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!