It does not crosses any axises. 3rd case is true. I passes through the point 1, e
Domain is all real numbers
Range i forgot I’m sorry
Answer:
C $1.75
Step-by-step explanation:
$469 divided by 268 is $1.75, so it's $1.75 per item
It would be a a 6 by 5 inch rectangle, since the height is 6in and the width is 5in. Those are what would make up the cross section.
If you are given $10 every 3.5 hours and you want to find the unit rate per hour, you want to solve for how much money you make every hour. You do this by dividing the $10 by the 3.5 hours, which will result in about $2.86 per hour. (This is a rounded value)