1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin2010 [14]
3 years ago
12

How is 0.136 repeated written as a fraction in simplest form

Mathematics
1 answer:
jolli1 [7]3 years ago
3 0
Repeated fractions are written with 9's in the denominator.

0.136 = 136/1000
0.136 repeated = 136/999
You might be interested in
PLEASE HELP !!
Firlakuza [10]

Answer:

<u>200</u>

Step-by-step explanation:

pi · radius · height

3.14 · 8 · 25 = 200

extra : i used symbolab.com :)

7 0
3 years ago
The grades on a language midterm at Santa Rita are roughly symmetric with u = 77 and o = 3.5.
labwork [276]

Answer:.86

Step-by-step explanation:

Put the given data within the formula for the zscore.

6 0
3 years ago
you owe 8000 on a motorcycle loan the bank charges a compound interest rato 10.9% poor per year per year if you don't make any p
Andru [333]
I=P(1+(r/n))^nt      
I is the value owed
r is the rate in a decimal
n is the times compounded (annually =1, quarterly =4, monthly =12 etc.)
t is time invested
I=8000(1+(.109/1))^5x1
I=8000(1.109)^5
I=8000(<span>1.67748)
$13419.84</span>
6 0
3 years ago
Simplify 8 2(10 – r).
MissTica
Is the 8 with the problem?
8 0
3 years ago
In a​ week,13 hens laid 91 eggs. What is the unit rate for eggs per​ hen?
Nina [5.8K]

Answer:1

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • If the Consumer Price Index (CPI) for 1989 was 124, the rate of inflation between the base period and 1989 was _ _ _ __? 24 perc
    6·2 answers
  • Given the following matrices, find 3A - 2B. (Hint: find 3A and 2B first and then subtract.)
    7·1 answer
  • Pl help me <br> WILL GIVE BRAINLIEST
    14·1 answer
  • Determine whether the following statements are True or False.
    5·1 answer
  • Selena brought 3.75 pounds of meat for $4.64 per round. what was the total cost of meat?
    13·1 answer
  • in august 2009 the classified ads for used cars listed a 3 year old cadillac for 24000 and an 11 year old cadillac for 8000. Ass
    9·1 answer
  • Which ordered pairs in the form (x,z) are solution to the equation 3x-4y?
    6·1 answer
  • A color printer prints 19 pages in 8 minutes.<br> How many minutes does it take per page?
    5·1 answer
  • There are 125 people in a sport centre.
    13·1 answer
  • HELP................................................
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!