The answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work
<span>You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48
12/$7.25 = $1.65
Which means 10 units are cheaper</span>
Answer:
Sales tax: $52.74
■ Cost/Price before ST: $878.99
■ Total Cost/Price including ST: $931.73
Step-by-step explanation:
I think 5.831 = 34 because the value of 34 square root is 5.841.
L = w - 20
12000 = w × ( w - 20 )
12000 = w^2 - 20w
w^2 - 20w - 12000 = 0
( w - 10 ) ( w - 10 ) = 0
width = 10
i am a mathematics teacher. if anything to ask please pm me
The answer is 3 hope this helps pls thank me