1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Papessa [141]
2 years ago
11

Join gimkit need as many players as possible 55769​

Mathematics
1 answer:
Harman [31]2 years ago
8 0

Answer:

Bet

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Identify each pair of angles as corresponding, alternate interior, alternate exterior, or consecutive interior.
SIZIF [17.4K]
1. C) Consecutive Interior Angle
2.D) Alternate Interior Angle
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
If f(x)=x^1/2-x and g(x)=2x^3-x^1/2-x, find f(x)-g(x)
inn [45]
X^1/2 - x
-2x^3 - x^1/2 - x

-2x^3 - 2x
i think this is it
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
the owner of two hotels is ordering towels. he bought 11 hand towels and 22 bath towels for his hotel in Oxford, spending a tota
Blizzard [7]

Answer:

$4.25

Step-by-step explanation:

11+22+54+14=112

$220+$256= 476

476÷112=$4.25

5 0
2 years ago
Maggie purchased 8 pounds of ground beef for $18.00. Which of the following does NOT represent the same price per pound?
agasfer [191]

Answer: 5 pounds of ground beef ( don't see second :-( )

Step-by-step explanation: I found the unit rate per pound ( 2.25 ) and then multiplied that by the other pounds to compare the two prices and I only found 5 pounds to be incorrect, but I'll keep digging, hope this helps!

7 0
2 years ago
Pls can I have help with all of these xx
Alexxandr [17]
They are:

0.27
1.60
6.47
2.57
9.00
44.56
49.29
325.17
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Janet has a square-shaped sheet of wrapping paper. To cover the top of a box, she cuts off 11 centimeters of the sheet along the
    7·1 answer
  • What is the difference between a parameter and a statistic? A parameter is an aspect of an individual subject or object being me
    7·1 answer
  • What is 56 ÷ 7 + 3y3 when y = 4?
    10·2 answers
  • Expand or factor each of the following expressions to determine which expressions are equivalent.
    10·1 answer
  • 13=2m+5 solve for m?
    12·2 answers
  • PLEASE HELP IM BEING TIMED
    9·2 answers
  • The quotient of 3 times a number n and 6 is 8. What is the value of n?
    9·1 answer
  • What is the graph of the equation y = - 4*+<br> X 2?
    15·1 answer
  • Stella buys a one-pint bottle of juice for $2.72. What is the unit rate of the
    6·1 answer
  • Which of the following sets of ordered pairs represents a function?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!