Answer:
11xy^4(y+7x)
Step-by-step explanation:
Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222
Answer:
a. x=3
Step-by-step explanation:
Answer:
4-7
Step-by-step explanation:
Answer:

Step-by-step explanation:
Multiply (x + 1) by (2x + 2).
x × 2x is 
x × 2 is 2x
1 × 2x is 2x
1 × 2 is 2
+ 2x + 2x + 2 = 