Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer:
2 hours
Step-by-step explanation:
if you can type 1 1/3 pages every 15 minutes than you can type 5 1/3 pages every hour. you divide 10 2/3 pages by how many pages Lee can type every hour and the result is 2 hours
9514 1404 393
Answer:
1 : 400
Step-by-step explanation:
A meter is 100 cm, so 4 m = 400 cm.
1 cm : 4 m = 1 cm : 400 cm = 1 : 400
Answer:
to the full amount
Step-by-step explanation: