1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lesya [120]
3 years ago
7

Help!!! Will give brainliest to correct answer.....

Mathematics
1 answer:
zlopas [31]3 years ago
7 0
I believe the answer is C.

93.53 - 21.41 = 72.12

If you simplify C, its answer becomes equivalent to the answer of the original problem:

(90 - 20) + (3 - 1) + (0.5 - 0.4) + (0.03 - 0.01)

70 + 2 + 0.1 + 0.02

72.12
You might be interested in
Help with number 16 (15 points!)
masha68 [24]

Answer:

-5≥x≤-1

Step-by-step explanation:

comment if you would like an explanation for this.

6 0
3 years ago
1. Complete the inequality below to describe the
dezoksy [38]

Domain is the entire span left to right (on the x-axis) that the graph is on. Since the graph goes from x=-4 and ends at x=4, the domain would be from -4 to 4. The circle at -4 is open, so it does not include the point at -4, just everything leading up to it. So, the domain would be

- 4 < x \leqslant 4

The range is similar, it is the entire span that the graph goes up and down (on the y-axis). The graph starts at the bottom at y=-2, and ends at y=5. The bottom point (4,-2) is closed, so the graph includes that point, and the top point (-4,5) is open and doesn't include the point. Therefore, the range would be

- 2 \leqslant x < 5

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Write down in terms of
Nata [24]

Answer:

-5

Step-by-step explanation:

Here,

t2-t1=20-25=-5

t3-t2=15-20=-5

t4-t3=10-15=-5

t5-t4=5-10=-5

5 0
2 years ago
What fraction of 45 is 20
iogann1982 [59]

Answer:

2.25×20=45

..............

8 0
3 years ago
Aliyah $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
MaRussiya [10]
Each pencil cost $2.

Explanation: She had $24 before buying the pencils and after she had $10. 24-10=14 so the total she spent on pencils was $14. She bought 7 pencils so you divide 14 by 7 (14/7=2) which equals 2. So each pencil cost $2.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How far will a wheel with a radius of 3.5 feet travel in 500 revolutions? (Use 22/7 for tt)
    13·1 answer
  • Which type of statement must be proven in geometry? A. axiom
    15·2 answers
  • A 120 meter long ski lift carries skiers from 40 m above. What is the IMA of the lift
    6·1 answer
  • Jeremy is driving to his friends house that is 60 miles away from his home the scale on Jeremy's map is 1 1/2 inches equivalent
    13·1 answer
  • Someone help plz
    13·1 answer
  • What is 10 times 5.999999?
    10·2 answers
  • Consider the equation 3x+4y=24
    14·2 answers
  • What is the square root of 32?
    9·2 answers
  • What is the answer to 7b-7-8b= -15
    15·2 answers
  • Sterling plants a tree that is 4 3/4 feet tall. please do step by step!!!
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!