1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Xelga [282]
3 years ago
9

How old will kirans aunt be when Kiran is 30 years old

Mathematics
1 answer:
Gemiola [76]3 years ago
4 0

Answer

kiran's aunt is 17 years older than Kiran. How old will Kiran's aunt be when Kiran is: 15 years old? 30 years old? years old? How old will Kiran be when his aunt ...

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Write a real world problem about dividing $145,775 by $25 and solve.
Softa [21]
You use $25 each week for food from the grocery store how many weeks if you have 145,775
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need answers ASAP. ​
mafiozo [28]

Answer: If you have solved to get x=6 just plug that back into the problem. You get 50

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
A water pump fills a swimming pool at a rate of 80
Nat2105 [25]

9514 1404 393

Answer:

  5 hours

Step-by-step explanation:

The volume of the pool is ...

  V = LWH

  V = (10 ft)(8 ft)(5 ft) = 400 ft^3

At the given fill rate, the time it will take is ...

  (400 ft^3)/(80 ft^3/h) = 5 h

It will take 5 hours for the pump to fill the pool.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
May i have help with this
Leya [2.2K]

Answer: D. 7^11

Step-by-step explanation:

For exponents with the same base, we just add the exponents and keep the same base. 7 is the same base; therefore 5+6=11 which means the answer is 7^11

3 0
2 years ago
A 12 pack of soda cost $3.25 What is the unit price
kakasveta [241]

Answer:

About $0.2708 per unit ' each can '.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Many people say you shouldn't spend more than 30% of your income on Housing. If Kendra earns $24,000 a year how much does this r
    6·1 answer
  • What is the answer here B or D and why please only answer if you’r sure
    7·1 answer
  • 4. Find the value of n that makes this equation true. (Use
    15·1 answer
  • 3. Which unit of measure would you use to measure the distance from<br> Frisco to Dallas?
    8·1 answer
  • The ratio of George's money and Tia's
    12·1 answer
  • How much will it cost to fill up an empty 12-gallon take if gasoline costs $1.1599 per gallon
    5·2 answers
  • What is the value of x in this equation?
    14·1 answer
  • What is the aswer ??????​
    7·2 answers
  • Please help.
    5·2 answers
  • Will mark Brainliest<br><br>1/4 ÷ 7/1 =
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!