1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anni [7]
3 years ago
12

HELP ME ASAP!!!

Mathematics
1 answer:
Lelu [443]3 years ago
5 0
1.) C 43                             9.) what is 4c?
2.) B 8 3/4                         10.) C 2 8/15
3.) D 6 rooms                    11.) B 4.2
4.) B 1/3                             12.) D 2 quarts
5.) C 8/9 cups
6.) D 88
7.) B 2 3/4
8.) B 14 2/5



You might be interested in
asma owns $52000 in student loans for college. if the loan will be repaid in 5.5 years and the interest rate charged is 6.75% th
Ahat [919]
I=$52,000 R=6.75% T=5.5 years P=$19,305
3 0
3 years ago
A certain medication comes in the form of a capsule, as shown below. The fluid inside the capsule contains several ingredients,
morpeh [17]

Answer:

yfuf

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Connor spent $66 on rookie cards and Hall of Fame cards how many of each type of car did he buy rookie cards are four for six Ha
barxatty [35]

Answer:

We conclude that he purchased 20  rookie cards and 8  Hall of Fame cards.

Step-by-step explanation:

We know that Connor spent $66 on rookie cards and Hall of Fame cards. We know that rookie cards are four for six Hall of Fame two for nine.

Therefore, we calculate:

5\cdot 6 +4\cdot 9=30+36=66

5·4= 20 rookie cards

4·2= 8 Hall of Fame cards

We conclude that he purchased 20  rookie cards and 8  Hall of Fame cards.

5 0
3 years ago
Choose the graph of the inequality X&lt; 7<br>choose one:​
Dafna11 [192]

3rd one. The circle is on 7 and is going to the left.

7 0
2 years ago
A florist puts together a bouquet of roses for an order and picks 5 roses randomly from a bucket with red and white roses. Of th
irga5000 [103]

Answer:

35/45 or 7/9

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Deana bought 12 packages of batteries. Some of the packages contained 4 batteries and come contained 6 batteries. She bought a t
    15·1 answer
  • A basketball court is in the shape of a rectangle. It has a length of (x − 7) meters and a width of (x + 3) meters. The expressi
    8·1 answer
  • Need Help Asap Please Help
    14·2 answers
  • In 2012, five U.S postal stamps cost $2.20. how much did seven stamps cost?
    15·2 answers
  • A recipe calls for 5 cups of sugar and 2 cups of brown sugar. You are enlarging
    11·1 answer
  • What is the answer -1/4-5/6
    13·1 answer
  • I need a full explanation on -(i^2)<br> I know it equals 1, but how?
    15·1 answer
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    13·2 answers
  • 2x3 + 5x2 + 6x + 15
    7·1 answer
  • I need help with these questions its a bit hard to understand ill mark you the brainiest whos ever answer is in full sentence an
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!