1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svlad2 [7]
3 years ago
7

Carina buys a set of business checks from her bank. The checks cost her $26.73. She gives the teller $30.23. How much change sho

uld Carina get back?
Mathematics
1 answer:
Kay [80]3 years ago
4 0
This is the concept of financial mathematics, the balance that Carina remained with after spending $26.73 to buy checks will be given by:
balance=Total amount-[Total cost of Checks]
Total amount=$30.23
Total cost of checks=$26.73
thus;
balance=30.23-26.73
=$3.5
the answer is $3.5
You might be interested in
A cell phone company charges $20 for a customer to open a new account and $35for each month of phone service.
JulsSmile [24]
Y=20+35x because the 20 is a 1 time thing and 35x because 35 is charged each month
5 0
2 years ago
I need help with this, I’ll give brainliest!
Ivanshal [37]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Only graph A satisfies the domains provided

8 0
3 years ago
Solve the division problem -1 3/5 divided by -2/3 please help I already have 3 wrong and my brain feels pooped
wlad13 [49]
The answer is 9/10

Hope this helps!
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
.What is the place value of digit 5 after working out 7÷8?​
mote1985 [20]

Answer:

thousandth

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
7y-4y+2=<br> What’s the answer?
Kay [80]

Answer:

3y + 2 =

Step-by-step explanation:

7y - 4y = 3y

3y and 2 are not like terms, so you can't add any further

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • georgia is making sock puppets.each pair of sock puppets cost $2 georgia bought six pairs of sock puppets.how much did she spend
    14·1 answer
  • The variables x and y vary directly. When x=12, y=4. Which of the following equations represents this relationship? A. y=1/3x. B
    8·1 answer
  • You have a coupon for a restaurant that is 25% off. You save $3 on a meal. What was the original cost of the meal?
    6·2 answers
  • A store sells 8-foot boards for $2.40 each. What is the cost per foot?
    6·1 answer
  • My son drinks 3 cups of milk a day. There are 8 ounces in a
    7·1 answer
  • Help ight now 88 POINTS!
    11·1 answer
  • HALP NEEDED
    13·1 answer
  • A
    6·1 answer
  • How many degrees are in an angle that turns through 3/4 of a circle
    15·2 answers
  • A fish tank is three-fourths full.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!