Answer:
Step-by-step explanation:
n² + 3n - 18 = 0
n = [-3 ±√(3²-4(1)(-18)]/[2(1)] = [-3 ±√81]/2 = 3, -6
From the information you gave me, I am going to guess it is a 4 pack of highlighters.
Answer: $0.60 per highlighter
Explanation: To find the unit rate of an item, take the price ($2.40) and divide it by the amount of the product included (4).
Answer:
3N + 10
Step-by-step explanation:
Answer:
Sin 90 = 1/1 = 1
Use trigonometry formula and a triangle with lengths of 1
Answer:
-2 - 7 i
Srry If Im wrng but Hope this helped :)