1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
3 years ago
6

PLZ HELP Factor: x^9 - 9x + 20

Mathematics
2 answers:
Blizzard [7]3 years ago
8 0

Answer:

The problem can't be factor

Step-by-step explanation:


Sunny_sXe [5.5K]3 years ago
4 0

Answer:

There are no like terms

Unless i misunderstood you


Step-by-step explanation:


You might be interested in
14
Angelina_Jolie [31]

Answer:

C.8.12 units

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
If you want to leave a 20% tip and the total bill was $87.37, What is the price of the bill including the tip? :D
Harrizon [31]

Answer: $105.84

Step-by-step explanation:

20/100 = x/87.37

*cross multiply*

20*87.37 = 100x

1747.4 = 100x

*divide*

1747.4/100 = x

17.474

*add*

87.37 + 17.474

105.844

*round*

5 0
3 years ago
Use the graph of the polynomial function to find the factored form of the
Triss [41]
The answer is D! x(x+4). Hope this helps!!
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Joe wants to divide 304 gumballs into boxes of 100. How many boxes of
ipn [44]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

since there are 304 goumballs and a box can only fit one hundred the question says how many boxes will be COMPLETELY full

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What’s the answer????
alex41 [277]

Answer:

80

Step-by-step explanation:

the formula is base times height the height is 10 and the base is 8 so 10 times 8 equals 80

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • HELP!<br><br> Is a^2 + b^2 = (a+b)^2
    12·1 answer
  • In space, the intersection of a line and a plane is
    7·1 answer
  • Calculate the side lengths a and b to two decimal places.
    13·1 answer
  • Suppose that the local sales tax is 4% and you buy a car for $17,950. How much tax is due?
    6·1 answer
  • Find the unit rate to the nearest cent per ounce compare a 24 ounce box of cornflakes cost $4.59
    10·1 answer
  • What is 275,608 rounded to the nearest thousand
    6·2 answers
  • I need help please <br> i dont get it
    8·1 answer
  • Jerry pays $1.40 per gallon for premium gasoline. He spends $16.80 and wants
    15·1 answer
  • A company makes a profit of $5.8 million. This is $1.2 million
    9·1 answer
  • Hiiya^-^
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!