Answer:
1 and 2
Step-by-step explanation:
= 1.41421356237
I honestly do not know this seems to me to be a trick question
Answer:
$6.00 for 5 apples
Step-by-step explanation:
$5.00/4= $1.25 per apple
$6.00/5= $1.20 per apple
5¢ cheaper
Answer:
Step-by-step explanation:
Ice sheets have one particularly special property. They allow us to go back in time and to sample accumulation, air temperature and air chemistry from another time[1]. Ice core records allow us to generate continuous reconstructions of past climate, going back at least 800,000 years[2].
Ice coring has been around since the 1950s. Ice cores have been drilled in ice sheets worldwide, but notably in Greenland[3] and Antarctica[4, 5]. High rates of snow accumulation provide excellent time resolution, and bubbles in the ice core preserve actual samples of the world’s ancient atmosphere[6].
Lets take any two points on the line . I took (-2,-2) and (0,-3)
slope is rise/run = -3-(-2)/ 0-(-2) = -3+2/2= -1/2
answer is -1/2