1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KengaRu [80]
3 years ago
9

3x - 8y = 1 6x + 5y = 12

Mathematics
1 answer:
Stells [14]3 years ago
5 0
Solve for x and y? Nsjsjd
You might be interested in
What is the value of –1.9 – q when q = 6.7?
inessss [21]
I gotchu the answer is -8.6
8 0
3 years ago
Help with these questions!! I need help! I will mark brainliest!!
g100num [7]

Answer: I believe it's 85° i have no explanation and am sorry if it's wrong x

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
9. Leonard made a deposit of $4,500 into a
taurus [48]

Answer:

id say a

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
PLEASE HELP I NEED TO GRADUATE!!!!!!Drag each title to the correct location.
Free_Kalibri [48]

Answer:

Yea the guy above me GOT THEM ALL WRONG

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
If you are accelerating at 10 m/s^2, describe how fast the velocity is changing
Svetlanka [38]

Answer:

:( couldn't find the answer, but I need more information such as what the initial velocity was... Hope someone gives a good answer!

Have a great day! I'm sorry I couldn't be any help, you could delete this if you want :')

Want to be friends?

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Shay created the table below to graph the equation r = 1 - sin (theta) rounded to the nearest hundredths place. Analyze the tabl
    10·1 answer
  • Help math is terrible
    9·2 answers
  • Barry wanted to save at least $700. He opened a savings account with an initial deposit of $150. After his initial deposit, Barr
    10·1 answer
  • Andi purchased 1/3 pound of cashews for $2.85.What is the cost of 1 pound of cashews.
    11·1 answer
  • Luke has $21 more than rachel and $48 more than daniel. altogether they have $168. how much does luke have?
    8·1 answer
  • Felix surrounds a 12 in. by 8 in. photo with a frame that is x inches wide. which quadratic function represents the combined are
    12·1 answer
  • I need to evaluate h(3)
    5·1 answer
  • 18 + 8v = -6 -5(2 - 5v)
    10·1 answer
  • For each babysitting job, Adam charges a fee for his bus fare plus an hourly rate
    9·1 answer
  • If I have read a book at a rate of 20 chapters per hour. How many chapters does she read in 4 hours
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!