1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Levart [38]
3 years ago
11

When making a full batch of tuna, you will mix one pouch of Tina with 26oz (737g) of mayonnaise. How much tuna and mayonnaise wo

uld you need when making a double batch?
Mathematics
2 answers:
ICE Princess25 [194]3 years ago
7 0

9 bags of tuna and mayo


Ad libitum [116K]3 years ago
6 0
Two tuna pouches with 52 oz of mayo
You might be interested in
SOMEBODY PLEASE HELP MEEEEEE ILL MARK BRAINLIESTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
Kaylis [27]

Answer:

its A. moderate and positive

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
George weighs twice as much as his little brother Sam.
german
74 pounds because sam weight 37
37x2 = 74
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Ellie drives 22.5 miles in 45 minutes. If she drove three hours in total at the same rate, how far did she go?
Scilla [17]

Answer:

Ellie drove 90 miles in three hours.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
26 POINTS AND WILL MARK BRAINEST Classify the relationship represented in each scatter plot as linear, quadratic, or exponential
Anestetic [448]

Answer:

Step-by-step explanation:

1 = quadratic

2 = quadratic

3 = linear

4. quadratic

hope it is correct :D

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mrs. Gordon bought 10 kg of apples for $16.50. What is the price per pound of apples?
natulia [17]

Answer:

1.65 per kg

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • If 8 cakes cost £4,then how much do 3 cakes cost?
    10·2 answers
  • What is this proper scientific notation for 0.000476?
    9·1 answer
  • An automobile manufacturer obtains the microprocessors used to regulate fuel consumption in its automobiles from three microelec
    13·1 answer
  • X+6y=7<br> 24y=-4x<br> find x and y
    10·2 answers
  • Solve the equation for the given variable 11=−4x+3
    15·2 answers
  • Please answer this math question correctly
    10·1 answer
  • When you form general ideas and rules based on your experience and observation you call that form of reasoning
    6·1 answer
  • Go sub to Aliendog10me on you tube
    6·1 answer
  • The price of the same type of milk is shown. Which store has the the lowest unit price per ounce
    8·2 answers
  • What is the unit price of 12 cupcakes for 25 dollars​
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!