1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ira [324]
3 years ago
5

I am stuck on this question please help and explain to

Mathematics
1 answer:
Mrac [35]3 years ago
3 0
The Tama monorail runs for 18 hours every day.
You might be interested in
The slope of a horizontal line is ___?
mote1985 [20]
0. The answer is Z E R O . Go ahead, google it. Google what you just wrote. No really, do it before I _____
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What are the more appropriate measures of center and spread for this data set?<br> 5 8 10 14 24
julia-pushkina [17]

Answer:

B. and D. is the answer.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the amount of the annuity. Round to the nearest cent.
jasenka [17]
FVAO=1500[((1+0.08)^(15)-1)/0.08]
FVAO=40728.17
8 0
3 years ago
Which is greater 1.831 or 1.381?​
Ivahew [28]

Answer:

1.831

OI JOSUKE

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
PLEASE ANSWER ASAP!!! I HAVE 2 HRS!!!
garik1379 [7]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve for x 1/4(4x-1)=-1/7-5/7
    8·1 answer
  • The probability that Aaron will get a hit at his next time is 0.175. Which statement best describes his probability. A. Likely.
    6·2 answers
  • There are 15 girls and 12 boys in Ms. Grady's 6th period class. Ms. Grady
    8·1 answer
  • (this is multiple choice and i raised points make sure to EXPLAIN !)
    13·2 answers
  • What's the product of these binomials (x-9) (x+2)
    15·2 answers
  • Please help!!!!!!!!!!!
    13·1 answer
  • The scale of a map is 2 in = 7 feet. If the map distance is 11 inches what is the actual distance in feet? Only type in the numb
    14·1 answer
  • My ice chest is at -79 degrees Celsius. What would it convert into Fahrenheit
    7·1 answer
  • ILL GIVE BRAINLIEST!! PLS HELP!!! Ten students are taking both algebra and drafting. There are 24 students taking algebra. There
    9·1 answer
  • If a 16 ounce box of pasta costs $1.39, what is the unit price?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!