1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
goldfiish [28.3K]
3 years ago
5

Libby reads 32 pages in 16 minutes. How many pages can Libby read in an hour?

Mathematics
1 answer:
Korvikt [17]3 years ago
6 0
The answer for your quarry is 512
You might be interested in
1. Can you think of any other careers that are important to the field of criminal Justice List the ones you can, and
leonid [27]

Answer:

what now

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Geometric Sequence♡<br><br>5, -2, 4/5<br><br>the common ratio was 2/5<br><br>find the 10th term​
Ilya [14]
If this helped please mark brainliest:)

6 0
3 years ago
Help!, i honestly forgot this lol
jeka94

Answer:

A

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
-56z+28 is equal to what?
Svetlanka [38]

Answer:

Factor  − 28  out of  − 56 z + 28 .

answer = − 28 ( 2 z  −  1 )

Step-by-step explanation:

Hope this helps! Have a great day!

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Marcus is a car salesman and he earned an 8% commission on his monthly sales last month his sales total was $95,342 how much com
alukav5142 [94]

Answer:

7627.36

Step-by-step explanation:

95342 * 8% = 7627.36

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help thank you.
    13·1 answer
  • the ramirez family comes home from vacation to find their mailbox overflowing with mail. there are 6 more magazines than there a
    9·1 answer
  • Represent Real-world Problems If one store is selling of a bushel of apples for $9, and another store is selling of a bushel of
    7·1 answer
  • What is the difference between the greatest amount and least amount of gasoline used to mow lawns?
    13·1 answer
  • Find the value of x.
    10·1 answer
  • 3 oranges cost $p. Find the cost of the 47 oranges in terms of p.
    6·1 answer
  • It costs $6 for a dozen donuts how much does 1 donut cost
    12·2 answers
  • A soap bubble has a diameter of 3 cm. what is the surface area in square cm
    14·1 answer
  • WHICH TERM BEST DESCRIBES THIS POLYGON
    13·1 answer
  • Simplify fully<br> 8<br> x<br> 12<br> x<br> 2<br> y
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!