Answer:
30 oranges
Step-by-step explanation:
Total number of apartment in julissa floor = 6
Number of oranges given to each apartment = 5
how many oranges did Julissa give out in all?
Total number of oranges julissa's gave out = Total number of apartment in julissa floor × Number of oranges given to each apartment
= 6 × 5
= 30 oranges
Therefore, total number of oranges julissa gave out = 30
Answer:
ii
Step-by-step explanation:
A c A u B
B c A
Aç n Bc = Ac
What do you need to be explainer
Answer:
because it is going a greater distance in a shorter time yes astroid x is going faster
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>