1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Klio2033 [76]
2 years ago
14

Pi times 54 -78 you cant simplify

Mathematics
1 answer:
AnnyKZ [126]2 years ago
8 0

Answer :91.646

Step-by-step explanation:

sorry if worg

You might be interested in
89 m<br> 80 m<br> What is the length of the missing leg
sergiy2304 [10]

Answer:

119.67

Step-by-step explanation:

a^2 + b^2 =c^2

6 0
2 years ago
F(x)=x+2<br><br> If you know the domain is {4,12}, then the range must be { , }
o-na [289]

Answer:

the root is -2 , 0

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
You mow 1/3 of the lawn. Your sister mows 2/5 of the lawn. What fraction of the lawn is left to mow?​
vlabodo [156]

Answer: 4/15

Step-by-step explanation:

1/3+2/5 change it to 5/15+6/15=11/15 4/15 left of the lawn

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What percent of 80 is 32? Enter your answer in the box.
Tatiana [17]

Answer: 40

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Faith Sherlock received her monthly pension check of $1,247.26. From that amount, she transferred $150 to a savings account and
Katyanochek1 [597]

Answer:

\boxed{\$780.59}

Step-by-step explanation:

Monthly pension =           $1247.26

    Savings = $150.00

    Electric =    156.33

    Gas =             9.38

    Water =       98.42

    TV =            52.54

    Total bills =                 <u>    466.67 </u>

Remaining =                    $ 780.59

\text{Faith has }\boxed{\textbf{\$780.59}} \text{ remaining from her pension check}

4 0
3 years ago
Other questions:
  • I need help using cosine and sine ratios to find the missing side lengths
    12·1 answer
  • Can u please help me thank you
    10·1 answer
  • What is the value of the expression |x + y| when x = –8 and y = –13?
    6·1 answer
  • Round 0.541 to the nearest tenth
    13·2 answers
  • Pancakes or waffles ?
    15·2 answers
  • Multiplication can be represented as repeated addition.
    11·2 answers
  • A company that offers tubing trips down a river rents tubes for a person to use for $20 and “cooler” tubes to carry food and wat
    10·1 answer
  • Solve for x. 2(3x - 7) = -3x + 4
    11·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated socks costs $32.34. What is the unit price of the pairs of socks?
    10·1 answer
  • Matt has 5 cookies Addie eats 3. How old is Addie?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!