Answer:
what is that property. of division I need to know
Answer:
<h2><u>Toothpaste</u></h2>
Smiles = $0.215 per ounce
Tartar Free = $0.2075 per ounce
Bright = $0.19875 per ounce
I will buy Bright because it is the cheapest.
<h2><u>Sunscreen Lotion</u></h2>
Bronze Smart = $0.23625 per ounce
Ray Block = $0.25 per ounce
Healthy Glow = $0.3725 per ounce
I will buy Bronze Smart because it is the cheapest sunscreen here.
<h2><u>Deodorant</u></h2>
Fresh = $0.29875 per ounce
Clean Scent = $0.259 per ounce
Spring = $0.24833333333 per ounce
I will buy Spring because it costs less than the other deodorants.
Step-by-step explanation:
divide the cost by the ounces and you will get the cost per ounce
Have a nice day! :-)
Answer:
Own words: Writing in scientific notation allows the equation to appear simpler and more approachable.
Step-by-step explanation:
Online Definition: To write a number in scientific notation, if the given number is greater or equals to 10, the decimal point is moved to the left of the number and so, the power of 10 becomes positive. ... Writing numbers in scientific notation not only simplifies them, but also makes them easier to multiply
Answer:
D Now Mark Me Brainliest Please
Step-by-step explanation:
"the magnitude<span> of a </span>city can<span> be. </span>defined<span> as the </span>common logarithm<span> of the </span>population<span>, </span>P<span>. In </span>2007.Tallahassee had<span> a </span>population<span> ofabout 1.7 X 105 </span>people<span>.</span>