Answer:
The Team started at 1st and 10 but finished at 4th and 22, so they lost 12 yards in 3 plays.
Step-by-step explanation:
If y=0 then,
2x-8=0
2x=8
X=8/2
X=4
Answer is c
Cost per kg=(total cost)/(total kg)
total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24
total cost=10+24=$34
total kg=2+8=10
cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
Answer:
is<u> Rational</u> because<u> it's a non-perfect square</u>