420-84=336(total apples sold)
280*0.2=56Rs.(earned)
280+56=336Rs.(total sale)
336/336=1 Rs (sold one for 1 Rs.)
Answer:
2 lessons
Step-by-step explanation:
$25+$50=$75
$25+$50=$75
$75+$75=$150
$150 for 2 lessons not passing the budget of $175
she walked 12 and a half meter every day 12.5
Answer: 14,575
Step-by-step explanation:
85(2) 0.4x = 6000 Multiply 85 times 2
170 + 0.4x = 6000 Subtract 170 from both sides
0.4x = 5830 Divide 5830 by 0.4
x = 14,575