Answer:
14.48
Step-by-step explanation:
2.73×24=65.52 is how much 24 gallons cost.
80.00-65.52=14.48 this how much money he would get back from paying for gas
hope this helps
1. 2.00/64=3.125 cents per oz
2. 7.50/256=2.930 cents per oz.
3. The best deal is at the whole sale
B. 1 pint
2 cups = 1 pint
4 cups = 1 quart
16 cups = 1 gallon
hope this helps!
Answer:
I'm sorry you have a lot of Homework. All i know is the 1st step... i believe their are 3 steps to this question, I wish you the best of luck my friend!
Step-by-step explanation:
1st step =
x=36
The slope is 3?? if yes, use the formula y=mx+b and plug in the slope and y int y=3x+3