answer is a
hope this helps
Answer: The 12.81 for 14 lbs of apples is the better buy.
Step-by-step explanation:
Find the unit price (the price of 1 lb of apples)
7.64/8 lbs = 0.955 per pound
12.81/14 lbs. = 0.915 per pound;