Answer:
7/8
Step-by-step explanation:
look it up
your wel3
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)
Answer:
(9x, 9y) dilation
Step-by-step explanation:
(9, 9y) is the answer because F is 180 degrees rotations, G is not real, H is translations, and J is dilations and dilations is multiplying which makes the transformation non congruent.
Your welcome
<h3>
♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫</h3>
➷ There is only one '3' on the cube
Therefore, it would be B. 1/6
<h3><u>✽</u></h3>
➶ Hope This Helps You!
➶ Good Luck (:
➶ Have A Great Day ^-^
↬ ʜᴀɴɴᴀʜ ♡