Answer: $0.04 per fluid ounce.
Step-by-step explanation:
Let's conver 2 quarts to ounces, as following:

You know that she buys a 2-quart bottle of juice (or 64 ounces) for $2.56, therefore, to find the unit rate of the cost of the juice you must divide $2.56 by 64 ounces.
Then, you obtain the following result:

( $0.04 per fluid ounce)
Answer:
d for the first question
Step-by-step explanation:
Answer:
Please go more into depth with this question
Answer:
That doesn't make any sense
Step-by-step explanation: