Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
First covert the feet to meters.
1 meter = 3.3 feet.
Divide the total number of feet by 3.3 to get total number of meters:
198 / 3.3 = 60 meters per second.
Multiply meters per second by 15 seconds:
60 x 15 = 900 meters in 15 seconds.
Answer:
4y + 9
Step-by-step explanation:
2y+
+9
2y + 2y +9
4y + 9
Answer: 1,200.65+ 985.43+ 1,200.23= 3,386.31
Step-by-step explanation:
answer
6:15:16
step-by-step explanation
the ratio of stars to hearts to circles is stars:hearts:circles
plug in 6 for stars, 15 for hearts, and 16 for circles
6:15:16
since these do not have a common factor, this is your final answer