1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KiRa [710]
3 years ago
13

What is 1/3 of 307? my question has to be at least 2 characters long soooo...

Mathematics
2 answers:
emmasim [6.3K]3 years ago
7 0
1/3of 307 is 102.33
Eddi Din [679]3 years ago
3 0
The answer is 102 1/3
You might be interested in
To celebrate there 125 anniversary, a company in Germany produced 125 very expensive teddy bears. The bears,known as the "125 ka
liq [111]

Answer:

The cost of one bear is <u>$47,000</u>.

Step-by-step explanation:

The question is incomplete and the data is missing so the complete question with data is below with attached files:

To celebrate there 125 anniversary, a company in Germany produced 125 very expensive teddy bears. The bears,known as the "125 karat teddy bears", are made mohair,silk and gold thread and have diamond and sapphire eyes.

The chart shows the approximate cost of " 125 teddy bears". Based on the pattern, how much does one bear cost?

Now, to get the cost of one bear.

So, we solve it by using unitary method:

If 4 bears cost = $188,000.

Then 1 bear cost = 188000\div 4=47000

Thus, cost of one bear is $47,000.

Now, we check it by using another pattern of the data:

If 7 bears cost = $329,000.

Then 1 bear cost = 329000\div 7=47000.

Hence, the cost of one bear is $47,000.

Therefore, the cost of one bear is $47,000.

8 0
3 years ago
Please help I need it!!!
ziro4ka [17]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

it is being reflected of the other end

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which function represents by the table
andreev551 [17]
F(x)= 4x this is because everything is times 4
3 0
2 years ago
If you save $125 each week for one year, how much will you be able to save? There are 52 weeks in one year.
statuscvo [17]

Answer:

You will save 6,500

Explanation:

There are 52 weeks in one year multiply 52 times 125

5 0
3 years ago
some numbers added to -11 is 37.divide this number by -12.then multiply by -8.what is the final number?
LUCKY_DIMON [66]
Since some number added to -11 is 37, we must do 37- (-11),  which is 48. Then we check our work and find that 48+-11 is indeed 37. Now we divide 48 by -12, which is -4, multiply by -8 and get a final answer of 32.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What percent of 400 is 260
    10·1 answer
  • In how many ways can five basketball players be placed in three positions?
    6·1 answer
  • 2(x - 3) + 1 = 3x + 4
    11·2 answers
  • A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?
    15·2 answers
  • They are twice as many children as adults at the concert the total amount of money collected for the concert is 1080 how many ad
    14·2 answers
  • English economist Thomas R. Malthus predicted that there would not be any problems resulting from population growth. Please sele
    5·2 answers
  • Evaluate using integration by parts ​
    15·1 answer
  • Solve the system. <br>y = 3x + 1 <br>-x + 2y = -3<br>​
    8·1 answer
  • What is the solution to this system of equations? 4x + 5y = 7
    9·1 answer
  • The following graph details the number of performances of plays a Shakespearean acting company has performed over the past five
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!