the mean is 84. you add all the numbers and divide by 4.
Answer:

Step-by-step explanation:
we have

where
t is the time in seconds
h is the dolphin's height in feet
we know that
When the dolphin return to the water the value of h(t) is equal to zero
so
For h(t)=0


Simplify



see the attached figure to better understand the problem
Answer:
$243.92 for 8 is cheaper
Step-by-step explanation:
To find the unit price for the 6 shirts you would do 188.94 divided by 6.
To find the unit price for the 8 shirts you would do 243.92 divided by 8
for 6 shirts it's: $31.49/shirt
for 8 shirts it's: $30.49/shirt
72 I believe because you have to subtract the 33 from the number of total games & then divide by two because you already took out the 33 more loses than wins.
Answer:
3. Darlene completes in 32 minutes. Lillian has 50 minutes left. Lillian completes faster by 18 minutes or 3/10 faster. Dont have #4 yet.
Step-by-step explanation: