Answer:
D. -3 and 4
Step-by-step explanation:
-12 = -3 x 4
-3 + 4 = 1
so
x^2 + x - 12
= (x - 3)(x + 4)
Answer
D. -3 and 4
Here's the volume formula (and the area formula) typed a little neater than that.
(I'm guessing you forgot to type in your question?)
I think the ratio is for for every 4 packs it cost 10 dollars so in all it would cost 30 dollars
Answer:
cbsdhcbsufbufbubsdubsusfsdfsdfsd
Step-by-step explanation: