1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leto [7]
3 years ago
6

Simon is trying to figure out how much it will cost to buy 30 cases of water for a school picnic. How much will Simon pay for 30

cases of water?
Water Prices by the Case
Number of cases
Price in dollars
15
66.00
20
88.00
35
154.00
$99.00
$119.00
$121.00
$132.00
A 2-column table with 4 rows. Column 1 is labeled x with entries 0, 4, 8, 12. Column 2 is labeled y with entries 0.75, 3, 6, 9.
A 2-column table with 4 rows. Column 1 is labeled x with entries 0, 4, 8, 12. Column 2 is labeled y with entries 0, 3, 5, 9.
Mathematics
1 answer:
nevsk [136]3 years ago
4 0

Answer: 132

Step-by-step explanation: I just took the test

You might be interested in
48/6= X/2.3<br> ..zzzzzzzzz
diamong [38]

Answer:

48x+13.8

Step-by-step explanation:

i think you stack them and cross multiply.

8 0
3 years ago
Find the LCM of k^2 + 3k + 2 and 2k^2 + 14k + 20.
Airida [17]

Answer:

  C.  2(k +2)(k +5)(k +1)

Step-by-step explanation:

The LCM will be the product of unique factors.

  (k^2 + 3k + 2)=(k+1)(k+2)\\(2k^2 + 14k + 20)=2(k+2)(k+5)

The unique factors are 2, (k+1), (k+2), (k+5), so the LCM is their product:

  2(k+1)(k+2)(k+5) . . . . matches choice C

3 0
3 years ago
HELPHELPHELP I NEED THE ANSWER TO THIS RIGHT NOW
pychu [463]

Answer:937.5

Step-by-step explanation:if your dividing this is the answer

7 0
3 years ago
Michael can mow a 250 ft2 lawn in 45 minutes. How many minutes long will it take Michael to mow his church’s 1500 ft2 lawn?
Ksju [112]
Should be 270 minutes because 1500 is 250 6 times so you do 45 minutes 6 times which ends up as 270
7 0
3 years ago
If 6 pounds of apples cost $4.80 what is the cost per 9 pounds
Tema [17]

Answer:

Cost of 1 pound apple:4.80/6=2.4

cost of 9 pounds apple:2.4 ×9=21.6

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Dayren is driving ti visit family. She drives at an average of 65 miles per hour. She drives 227.5 miles before lunch and then 9
    6·1 answer
  • Help math plz! Giving brainlist :D
    15·1 answer
  • There are 35 students in the drama club. 2 out of every 5 students in the club are boys.
    5·2 answers
  • What is the distance from 0 to point g on the number line
    5·1 answer
  • What is the radius if the Diameter 10.5?<br> r = 8.5<br> r = 5.25<br> r = 12.5<br> r = 21
    8·1 answer
  • Use the Distributive Property to multiply. 2(b – 7)
    10·2 answers
  • Keesha has 10 more quarters than dimes, which, together, total $11.25. How many coins does she have in quarters and dimes?​
    7·1 answer
  • I got a challenge for yall.<br> whoever can name the longest line for pi wins and get brainly :)
    13·2 answers
  • Please solve this question
    14·1 answer
  • X^2+16x+_=(x+_)^2 what are the missing digits?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!