Answer:
48x+13.8
Step-by-step explanation:
i think you stack them and cross multiply.
Answer:
C. 2(k +2)(k +5)(k +1)
Step-by-step explanation:
The LCM will be the product of unique factors.

The unique factors are 2, (k+1), (k+2), (k+5), so the LCM is their product:
2(k+1)(k+2)(k+5) . . . . matches choice C
Answer:937.5
Step-by-step explanation:if your dividing this is the answer
Should be 270 minutes because 1500 is 250 6 times so you do 45 minutes 6 times which ends up as 270
Answer:
Cost of 1 pound apple:4.80/6=2.4
cost of 9 pounds apple:2.4 ×9=21.6