The solution would be x > 1 sorry if its wrong but hope it helps
Answer:
$83.88
Step-by-step explanation:
It will cost 83.88 because there are 12 months in a year, and since it's $6.99 every month we will have to multiply $6.99 by 12 which would give us $83.88
Answer:
Step 2 is wrong.
It should be 3x – <u>18</u> + 4x + 12 – 6x
Explanation:
3(x – 6) + (4x + 12) – 6x →
3x – 18 + 4x + 12 – 6x →
(3x + 4x – 6x) + (-18 + 12) →
x – 6