2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20
3 39/40 = 3.975
3 19/20 = 3.95
3 1/2 = 3.5
least to greatest : 3 1/2, 3 19/20, 3 39/40
Answer:
B) Exp. Decay
Step-by-step explanation:
Because the term getting raised to a power is under 1, the function immediately starts going down and approaches negative infinity as x approaches infinity.