1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Naddik [55]
3 years ago
7

Thompson down the street from his home to Cameron's house. Along the way, he stopped at a bake to pick up cupcakes. if he began

at (10,-9), ended at (12,-7),and stopped at the bakery at (11,-8), what are the ratios to represent his trip? Select all that apply.
1/1
2/1
1/4
1/2​
Mathematics
1 answer:
andrew11 [14]3 years ago
8 0
Trip for 7)7 9/4 7 is 7
You might be interested in
Which of the following lists of ordered pairs is a function
devlian [24]

Answer:

d)(0,3), (-1,4), (1,6), (-1,7)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Brainliest + points!<br><br> Please explain
zepelin [54]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Legs are the sides of an isosceles triangle that aren't the base, so in this case ZX would be the base. This rule is only for isosceles triangles. It doesn't apply to any other type of triangle.

Hope I helped, sorry if I'm wrong!

~Mschmindy

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What does interval mean
creativ13 [48]

Answer:

an intervening time

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
What is the perimeter?<br> Help plz....And no links!! I repeat No links!!!
Nana76 [90]

Answer:

48 cm

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
- A school has 617 students. Each class
Evgen [1.6K]
The answer is 20 classes
3 0
2 years ago
Other questions:
  • 5 cm=2 kilo on a map. what number of kilos is represented by 2 cm on the map?
    6·2 answers
  • Find the perimeter of angle ABC with verticals A(1,-6), B(1,-3) and C(-4,-6)
    12·1 answer
  • What is 4/6 equal to
    11·1 answer
  • Stanley is having wood flooring installed in his living room. The installer has used boxes of flooring on of the room. How many
    5·1 answer
  • A 2-pint bottle of water costs $5.80. What is the price per cup?
    5·2 answers
  • Please help meeeeeeeee
    11·2 answers
  • 14 = 3y - 4 <br> Help me pls
    5·2 answers
  • LMNO is a parallelogram. Solve for x and y.<br><br> ​
    5·1 answer
  • Please help! I'll mark your answer as brainliest if right &lt;3
    8·1 answer
  • A triangle has an angle that measures 95°. The other two angles are in a ratio of 6:11. What are the measures of those two angle
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!