1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrews [41]
3 years ago
14

What is the distance between these points (-4,6) and (2,-3)

Mathematics
1 answer:
Julli [10]3 years ago
3 0

Answer:The answer is 10.8167. The picture explains the answer

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need help with this rq
Vesnalui [34]

Answer:

228.4

Step-by-step explanation:

9.2 + 9.2 + 60 + 75 +75 which is 228.4. Remember to divide the triangles by two after you do base times height.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of the blue dot
Gre4nikov [31]

Answer:

there doesnt seem to be much information, but from what it looks like it looks like it is 20?

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What property is (67+83)+32=(32+67)+83
muminat

Answer:

Distributive property

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What's 2/3 divided by 1/4
svlad2 [7]

Answer:

8/3 or 2 and 2/3

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
11. If Sally
Delvig [45]

Answer:

0.2

Step-by-step explanation:

Multiply 4/5 and 1/4: Decimal form

.8 • .25

3 0
3 years ago
Other questions:
  • If a line is 10 feet long but needs to be reduced to 80% of its original, how long will the new line be?
    6·1 answer
  • What is the volume of a cube with 1/3 sides
    7·1 answer
  • Select the three unit rates that can be used to describe the price of coffee. $2.10 per cup $6.00 per 16 ounces $8 per can $11 p
    15·2 answers
  • 2 equivalent forms of 0.7875
    15·1 answer
  • Which list shows the following numbers in order from least to greatest?
    7·1 answer
  • You have a 40% coupon, what will the price be of shoes that cost 45
    12·1 answer
  • Training has saved $425 to spend during her 14-day vacation about how much money can she spend a day
    14·2 answers
  • If You double a recipe and made a huge batch would it be proportionate
    5·2 answers
  • Just question nine …
    10·2 answers
  • Suppose that 14 inches of wire costs 84 cents.
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!