Answer:
equation: 8-n=13
answer: n = 21
Step-by-step explanation:
Answer:
$4.80
Step-by-step explanation:
Make a proportion
$12 for 2.5 pounds, and $x for 1 pound
12/2.5=x/1
x/1 is equivalent to x
12/2.5=x
Divide
x=4.8
So, one pound of peanuts costs $4.80
Answer: Did you mean to rewrite that
Step-by-step explanation:
Answer:
5000
Step-by-step explanation:
Answer:
well if you are a boy and don't like long hair then sure... but if you are a girl then don't cut... I mean I like long hairs... but it's your choice so.. ok